Teachers day speech in assamese

Teachers day speech in assamese:শিক্ষক দিৱসৰ বিষয়ে ভাষণ

Teachers day speech in assamese শিক্ষক দিৱসৰ বিষয়ে ভাষণ: শিক্ষক দিৱস আহোঁতেই আমি উৎসাহিত ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলৰ বাবে শিক্ষক দিৱসৰ ওপৰত এখন ভাষণ প্রস্তুত কৰিছোঁ । আশাকৰোঁ শিক্ষক দিৱসৰ দিনা এই দীঘলীয়া আৰু চুটি ভাষণবোৰ আপুনি আপোনাৰ বিদ্যালয়ৰ সভা, শ্ৰেণীকোঠা আৰু শিক্ষক দিৱসৰ কাৰ্যসূচীত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব।

Teachers day speech in assamese

অসমীয়াত শিক্ষক দিৱসৰ ভাষণ: ভাৰতত প্ৰতি বছৰে ৫ ছেপ্টেম্বৰ তাৰিখে শিক্ষক দিৱস পালন কৰা হয়। এই ৫ ছেপ্টেম্বৰৰ তাৰিখটো পালন কৰাৰ উদ্দেশ্যে হল- ভাৰতৰ বিশিষ্ট পণ্ডিত তথা দ্বিতীয় ৰাষ্ট্ৰপতি ড. সৰ্বেপল্লী ৰাধাকৃষ্ণনৰ জন্মদিন। শিক্ষানুষ্ঠানসমূহত শিক্ষক দিৱস উদযাপন এটা পৰম্পৰা, যিয়ে সকলো শিক্ষকৰ নিস্বাৰ্থ নিষ্ঠা আৰু জ্ঞানক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনাই। শিক্ষক দিৱস উপলক্ষে সকলো বিদ্যালয়-মহাবিদ্যালয়ত এক উৎসাহিত আৰু উদযাপনৰ অনুভূতি কঢ়িয়াই আনে, য’ত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে শিক্ষক দিৱস উদযাপনৰ বিশেষ ভাষণকে ধৰি শিক্ষকসকলৰ বাবে বিভিন্ন কাৰ্যসূচী আৰু উদযাপনৰ আয়োজন কৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক তেওঁলোকৰ বিশেষ উদযাপনৰ প্ৰস্তুতিত সহায় কৰিবলৈ আমি ইয়াত শিক্ষক দিৱসৰ দিনা অসমীয়াত ভাষাত এটা চুটি ভাষণ আৰু দীঘলীয়া ভাষণ আগবঢ়াইছো। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত আমি শিক্ষক দিৱসৰ দিনা কনিষ্ঠ শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে ১০ শাৰীৰ ভাষণএটাও দিছো লগতে ভাষণ কেনেকৈ আৰম্ভ আৰু শেষ কৰিব লাগে তাৰ বিষয়েও দিছো।

শিক্ষক দিৱসৰ বিষয়ে কিছু কথা

কেতিয়া উদযাপন কৰে?প্ৰতি বছৰে ৫ ছেপ্টেম্বৰ তাৰিখে উদযাপন কৰা হয় ।
কিয় উদযাপন কৰা হয় ?শিক্ষক সকলৰ সন্মানৰ বাবে উদযাপন কৰা হয় ।
কেনেকৈ উদযাপন কৰে ?বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে এই উপলক্ষে তেওঁলোকৰ সকলো শিক্ষকৰ সন্মানত ভাষণ, নৃত্য, সংগীত, নাটক, কবিতা আদিৰ আয়োজন কৰি উদযাপন কৰে ।
কিহৰ বাবে উদযাপন কৰে?ড° সৰ্বেপল্লী ৰাধাকৃষ্ণনৰ জন্ম বাৰ্ষিকীত সমূহ শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰীলৈ শ্ৰদ্ধাৰে সোঁৱৰিছো

শিক্ষক দিৱসৰ ভাষণ কেনেকৈ আৰম্ভ কৰিব  How To Start a Teacher’s Day Speech in Assamese?

ভাৰতত প্ৰতি বছৰ ৫ ছেপ্টেম্বৰ তাৰিখে শিক্ষক দিৱস পালন কৰা হয়। এই তাৰিখটো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাৰণ হৈছে যে আজিৰ দিনটোত ভাৰতৰ দ্বিতীয় ৰাষ্ট্ৰপতি ড. সৰ্বেপল্লী ৰাধাকৃষ্ণনৰ জন্ম দিৱস। যিকোনো ভাষণত আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়টো হৈছে বেছি জোৰেৰে আৰম্ভ কৰাটো । ই আপোনাৰ সমগ্ৰ ভাষণৰ সময়ছোৱাত আপোনাক আপোনাৰ দৰ্শকৰ সৈতে সংযোগ কৰে, আপোনাৰ বাবে মঞ্চ তৈয়াৰ কৰে আৰু আপোনাৰ দৰ্শকৰ মনযোগ আকৰ্ষণ কৰে। গতিকে শিক্ষক দিৱসত ভাষণ দিবলৈ সাজু হোৱা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে আৰম্ভণিৰ শাৰীবোৰ ভাল হব লাগে ।

শিক্ষক দিৱসৰ ভাষণৰ আৰম্ভণি সৃষ্টি কৰিবলৈ হলে এনে এটা পৰিচয়ৰ প্ৰয়োজন যিয়ে সকলো ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু শিক্ষকৰ মাজত আকৰ্ষণৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে । তলত কিছুমান কিছুমান কথা উল্লেখ কৰা হৈছে যিয়ে আপোনাক এটা ভাল আৰম্ভণি কৰিবলৈ সহায় কৰিব:-

  • আপোনাৰ শিক্ষক দিৱসৰ ভাষণ দিনটোৰ সময়ৰ লগত খাপ খোৱাকৈ শুভেচ্ছাৰে আৰম্ভ কৰক – সেয়া “সুপ্ৰভাত ” হওক বা “শুভ সন্ধিয়া”।
  • আৰম্ভণিৰ এটা আদৰ্শ উপায় হ’ব পাৰে, ” সুপ্ৰভাত আমাৰ সন্মানীয় শিক্ষক আৰু মোৰ প্ৰিয় বন্ধুসকল ।”
  • ভাষণ দিওঁতে দৰ্শকৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিবলৈ আকৰ্ষণীয় উক্তি, বাক্যাংশ, কোৱা ৰ কথা চিন্তা কৰিব লাগে।
  • লগতে শিক্ষক দিৱসৰ গভীৰ গুৰুত্ব আৰু আমাৰ জীৱনত ইয়াৰ ভূমিকাৰ ওপৰত বক্তব্য ৰাখিব লাগে ।
  • এই দিৱসটো ড° সৰ্বেপল্লী ৰাধাকৃষ্ণনৰ জন্ম দিৱস উপলক্ষে পালন কৰা হৈছে গতিকে তেওঁৰ মহত্ত্ব আপোনাৰ ভাষণত উল্লেখ কৰা উচিত।

শিক্ষক দিৱসৰ বাবে গুৰু মন্ত্ৰ

গুৰু স্তুতিৰ গুৰু মন্ত্ৰ শ্লোক গুৰুব্ৰহ্ম গুৰুৰ্বিষ্ণু: গুৰুদেৱো মহেশ্বৰ ।

গুৰু: সাক্ষত পৰম ব্ৰহ্ম তছমাই শ্ৰী গুৰভে নমঃ।

শিক্ষক দিৱসৰ গুৰু মন্ত্ৰৰ অৰ্থ

GURU MANTRA MEANING IN ASSAMESE-গুৰু হৈছে মানৱ জীৱনৰ ব্ৰহ্ম, বিষ্ণু, মহেশ কাৰণ গুৰুৱেও শিষ্যৰ কল্যাণ, বুদ্ধি আৰু চিন্তাৰ বিকাশ আৰু অনুশাসন আৰু পথ প্ৰদৰ্শনৰ জৰিয়তে জীৱনত সফলতাৰ পথ দেখুৱাই । আমাৰ পৰিত্ৰাণৰ বাবে পৰম ঈশ্বৰ নিজেই গুৰু ৰূপত আবিৰ্ভাৱ হৈ আমাক জ্ঞানৰ পথ দেখুৱাই। সেয়ে এনে এজন মহান সাধগুৰুলৈ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰিছোঁ।

শিক্ষক দিৱসৰ ভাষণৰ চমু পৰিচয় TEACHERS DAY SPEECH IN ASSAMESE IN SHORT

সুপ্ৰভাত, শ্ৰদ্ধাৰ অধ্যক্ষ, শিক্ষকসকল আৰু মোৰ মৰমৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল আৰু সন্মানীয় অতিথিসকললৈ ।

সুপ্ৰভাত, সন্মানীয় অধ্যক্ষ, মোৰ মৰমৰ সকলো শিক্ষক আৰু মোৰ সহপাঠী, আপোনালোক সকলোকে শিক্ষক দিৱসৰ কাৰ্যসূচীলৈ আন্তৰিকতাৰে স্বাগতম জনাইছো !

সুপ্ৰভাত, শ্ৰদ্ধাৰ অধ্যক্ষ, প্ৰিয় শিক্ষক আৰু মোৰ মৰমৰ বন্ধুসকল আজি আমি সকলোৱে মিলি একেলগ হোৱাৰ কাৰণটো হৈছে আজি আমাৰ শিক্ষকৰ দিন বা শিক্ষক দিৱস ।

শিক্ষক দিৱসৰ বাবে ১০ শাৰীৰ ভাষণ 10 Lines Speech on Teachers’ Day in Assamese

  1. সন্মানীয় অধ্যক্ষ, সন্মানীয় শিক্ষক, সকলো অতিথি, আৰু মোৰ মৰমৰ সহপাঠীসকল।
  2. আজিৰ শিক্ষক দিৱস উদযাপনলৈ আপোনালোকক আন্তৰিকতাৰে স্বাগতম জনাইছো।
  3. আমি সকলোৱে ইয়াত একত্ৰিত হৈ আমাৰ জীৱনৰ পথ প্ৰদৰ্শক হিচাপে শিক্ষক সকলক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনাইছো।
  4. এই বিশেষ অনুষ্ঠানত আমি তেওঁলোকৰ নিষ্ঠা আৰু প্ৰচেষ্টাৰ বাবে গভীৰ কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰিছো।
  5. শিক্ষকসকলে তেওঁলোকৰ জ্ঞান আৰু বুজাবুজিৰে আমাৰ মন, বুদ্ধিমত্তা , আমাৰ সপোনক গঢ় দিয়ে আৰু আমাৰ ভৱিষ্যত বাস্তৱত পৰিণত কৰে।
  6. জ্ঞান আৰু চৰিত্ৰৰ প্ৰসাৰৰ ক্ষেত্ৰত আমাৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ সমৰ্পণ প্ৰশংসনীয় আৰু প্ৰেৰণাদায়ক।
  7. আহক আজি আমি আগন্তুক প্ৰজন্মক গঢ় দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত আমাৰ শিক্ষকসকলৰ অমূল্য অৱদান উদযাপন কৰোঁ।
  8. আমাৰ পথ পদর্শন কৰা শিক্ষকসকলক সন্মান জনোৱাৰ বাবে আপোনাৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ প্ৰশংসা আৰু কৃতজ্ঞতাৰে ভৰা এখন অনুষ্ঠান।
  9. আকৌ এবাৰ সকলোলৈ আন্তৰিক আদৰণি জনাইছো, যিহেতু আমি একত্ৰিত হৈ আজিৰ অনুষ্ঠানটোক স্মৰণীয় আৰু অৰ্থপূৰ্ণ কৰি তুলিব লাগে ।
  10. ধন্যবাদ ।

ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে শিক্ষক দিৱসত চমু ভাষণ Short Speech on Teacher’s Day for Students in Assamese

সুপ্ৰভাত, সন্মানীয় অধ্যক্ষ, মোৰ সকলো মৰমৰ শিক্ষকসকল আৰু মোৰ সহপাঠী, আপোনালোক সকলোকে শিক্ষক দিৱসৰ কাৰ্যসূচীলৈ আন্তৰিকতাৰে স্বাগতম জনাইছো!

আজি আমি ইয়াত সমবেত হৈ আমাৰ জীৱনৰ এটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ দিন হিচাপে – শিক্ষক দিৱস উদযাপন কৰিছো। এইখন দেশক ভৱিষ্যত দি থকা, আমাক ভৱিষ্যত দি থকা সেই নিস্বাৰ্থ ব্যক্তিসকলক সন্মান জনোৱাৰ বাবে এই দিৱস উচৰ্গা কৰা হৈছে। শিক্ষকসকল আমাৰ পথ প্ৰদৰ্শক যিয়ে আমাক জ্ঞান, বুদ্ধিমত্তা আৰু চৰিত্ৰ গঠনৰ পথ প্ৰশস্ত কৰে।

শিক্ষক দিৱস কেৱল শিক্ষকসকলক ফুল আৰু উপহাৰ দিয়াৰ দিন নহয়; আমাৰ শিক্ষকসকলে কৰা নিস্বাৰ্থ কামৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰাৰ দিন। আমাৰ ভৱিষ্যত গঢ় দিয়াত আৰু আমাক সমাজৰ দায়িত্বশীল নাগৰিক হিচাপে গঢ়ি তোলাত তেওঁলোকে গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। তেওঁলোকৰ নিষ্ঠা আমাৰ শ্ৰেণীকোঠাৰ বাহিৰলৈ গৈছে কাৰণ তেওঁলোকে আমাক ডাঙৰ সপোন দেখিবলৈ আৰু নিজকে বিশ্বাস কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰে।

আজিৰ দিনটোত আমি মহান দাৰ্শনিক আৰু শিক্ষক ড. সৰ্বপল্লী ৰাধাকৃষ্ণনক স্মৰণ কৰোঁ , যাৰ জন্ম বাৰ্ষিকী আমি শিক্ষক দিৱস হিচাপে পালন কৰোঁ। তেওঁৰ মতে শিক্ষা কেৱল জ্ঞান আহৰণ কৰাই নহয়, সহানুভূতি, মমতা আৰু সমালোচনাত্মক চিন্তাধাৰাৰ ভাৱো গঢ়ি তোলা।

ছাত্ৰ হিচাপে আমি সৌভাগ্যৱান যে এনে শিক্ষক পাইছো যিয়ে কেৱল জ্ঞান প্ৰদান কৰাই নহয়, মূল্যবোধও প্ৰদান কৰে যি আমাৰ গোটেই জীৱন আমাৰ লগত থাকে। তেওঁলোকে আমাক পাঠ্যপুথিৰ বাহিৰেও চিন্তা কৰিবলৈ, প্ৰশ্ন কৰিবলৈ আৰু আমাৰ চৌপাশৰ জগতখনৰ পৰা শিকিবলৈ উৎসাহিত কৰে। তেওঁলোকে আমাক এক নিৰাপদ আৰু লালন-পালন কৰা পৰিৱেশ প্ৰদান কৰে য’ত আমি শিকিব পাৰো, বৃদ্ধি পাব পাৰো আৰু ভুল কৰিব পাৰো।

মোৰ মৰমৰ বন্ধুসকল, আহক আমি আমাৰ শিক্ষকসকলৰ নিষ্ঠা, ধৈৰ্য্য আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে আমাৰ আন্তৰিক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰোঁ। আহক আমি প্ৰতিশ্ৰুতি দিওঁ যে তেওঁলোকে আগবঢ়োৱা শিক্ষা সফল কৰিম আৰু তেওঁলোকে প্ৰদান কৰা সুযোগৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰোঁ। আহক আমি সকলোৱে মিলি প্ৰতিশ্ৰুতি দিওঁ যে এই শিক্ষক দিৱসত আমি কেৱল আমাৰ শিক্ষকসকলক উদযাপন কৰাই নহয়, তেওঁলোকে আমাৰ জীৱনলৈ কঢ়িয়াই অনা শিক্ষণ আৰু বৃদ্ধিৰ মনোভাৱকো উদযাপন কৰা উচিত।

শিক্ষক দিৱসত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে দীঘলীয়া ভাষণ Long Speech on Teacher’s Day for Students in Assamese

শ্ৰদ্ধাৰ অধ্যক্ষ, শিক্ষক, প্ৰিয় ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু সন্মানীয় অতিথি,

আপোনালোক সকলোকে সুপ্ৰভাত।

আজি আমি ইয়াত একত্ৰিত হৈ আমাৰ জীৱনত অসাধাৰণ গুৰুত্বপূৰ্ণ দিন হিচাপে – শিক্ষক দিৱস উদযাপন কৰিছো। এই দিনটোত আমি আমাৰ স্কুলীয়া শিক্ষা আৰু আত্মসচেতনতাৰ প্ৰতি আমাৰ শিক্ষকসকলে আগবঢ়োৱা গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰতিশ্ৰুতিৰ প্ৰতি আমাৰ গভীৰ কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰাৰ সুযোগ পাইছো ।

শিক্ষক সকলেই আমাৰ ভৱিষ্যতৰ নিৰ্মাতা। তেওঁলোকৰ প্ৰভাৱে শ্ৰেণীকোঠাৰ বহু দূৰলৈকে গৈ আমাৰ বিদ্বান আগ্ৰহৰ লগতে আমাৰ গুণ, লক্ষ্য আৰু দৃষ্টিভংগীকো গঢ় দিয়ে। আমি শিক্ষক দিৱস পালন কৰাৰ লগে লগে আমাক সক্ষম দায়িত্বশীল নাগৰিক আৰু শিক্ষাৰ্থী হিচাপে গঢ়ি তোলাৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰশিক্ষকৰ উল্লেখযোগ্য কামক বিবেচনা কৰাটো তাৎপৰ্যপূৰ্ণ।

শিক্ষাবিদ দিৱসৰ ঐতিহাসিক পটভূমি এজন স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত জ্ঞানী, গৱেষক আৰু প্ৰশিক্ষক ড° সৰ্বপল্লীৰাধাকৃষ্ণনৰ জন্মদিনৰ সৈতে জড়িত। স্কুলীয়া শিক্ষাৰ প্ৰতি তেওঁৰ নিষ্ঠা আৰু জীৱন সলনি কৰা তথ্য শক্তিৰ ওপৰত তেওঁৰ আস্থাই আমাৰ সাধাৰণ জনতাৰ মাজত স্থায়ী ছাপ পেলাইছে। তেওঁৰ জন্মদিনটো তেওঁৰ জন্মদিন হিচাপে পালন কৰা উচিত নহয়, বৰঞ্চ শিক্ষকসকলক সন্মান জনোৱাৰ দিন হিচাপে পালন কৰা উচিত। এই ইংগিতে শিক্ষকতা বৃত্তিটোক সংজ্ঞায়িত কৰা নম্ৰতা আৰু নিস্বাৰ্থতাৰ উদাহৰণ দাঙি ধৰে।

শিক্ষাৰ যাত্ৰা অকলে যাত্ৰা কৰিব নোৱাৰি। ইয়াৰ বাবে আমাক আগুৱাই নিয়া নিষ্ঠাবান শিক্ষকৰ পৰা নিৰ্দেশনা আৰু সহায়ৰ প্ৰয়োজন। তেওঁলোকে নিজৰ সময়, শক্তি আৰু আবেগ বিনিয়োগ কৰে যাতে আমি শৈক্ষিক আৰু জীৱন দুয়োটা দিশতে সফল হ’বলৈ প্ৰয়োজনীয় সঁজুলিৰে সজ্জিত হওঁ। আমি নিজকে সন্দেহ কৰিলেও তেওঁলোকে আমাক বিশ্বাস কৰে আৰু তৰাৰ ওচৰলৈ হাত আগবঢ়াবলৈ উৎসাহিত কৰে।

শিক্ষকতাৰ বৃত্তিটো হৈছে নিষ্ঠা আৰু ত্যাগৰ। শিক্ষকসকলে প্ৰায়ে দীঘলীয়া সময় কাম কৰে, আমাৰ শ্ৰেণীৰ কাম, ঘৰুৱা কাম, প্ৰজেক্টৰ কাম আৰু আমাৰ বাবে ভাল অভিজ্ঞতা সৃষ্টি কৰিবলৈ নিজৰ সম্পদ বিনিয়োগ কৰে। তেওঁলোকৰ এই প্ৰচেষ্টাক আমি স্বীকাৰ কৰি আজিয়েই নহয় গোটেই বছৰটোত আমাৰ কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ ।

শেষত আহক আমি আমাৰ জীৱন গঢ় দিয়া শিক্ষক সকলৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতাৰে শিক্ষক দিৱস উদযাপন কৰো। আহক আমি তেওঁলোকৰ নিষ্ঠাক সন্মান জনাওঁ, তেওঁলোকৰ প্ৰভাৱক চিনি পাওঁ আৰু আমাৰ আন্তৰিক কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰোঁ। মনত ৰাখিব যে তেওঁলোকে প্ৰদান কৰা জ্ঞান আৰু মূল্যবোধে স্কুল এৰি যোৱাৰ বহুদিনৰ পিছতো আমাক প্ৰভাৱিত কৰি থাকিব। আমি আমাৰ শিক্ষণ আৰু বৃদ্ধিৰ যাত্ৰা আৰম্ভ কৰাৰ লগে লগে আমাৰ শিক্ষকসকলে আমাক দিয়া জ্ঞানৰ মশালখন আগুৱাই লৈ যাওঁ আৰু আমাৰ সকলো প্ৰচেষ্টাতে তেওঁলোকক গৌৰৱান্বিত কৰোঁ।

ধন্যবাদ ।

FAQ

শিক্ষক দিৱস কিয় পালন কৰা হয় ?

Ans:- শিক্ষক দিৱস ভাৰতৰ প্ৰথম উপ–ৰাষ্ট্ৰপতি আৰু দ্বিতীয় ৰাষ্ট্ৰপতি ড০ সৰ্বপল্লী ৰাধাকৃষ্ণনৰ জন্মদিনত পালন কৰা হয়।

শিক্ষক দিৱস কেতিয়া পালন কৰা হয় ?

Ans:- প্ৰতি বছৰ ৫ ছেপ্টেম্বৰ দিনটোত শিক্ষক দিৱস হিচাপে পালন কৰা হয়।

শিক্ষক দিৱস কোন তাৰিখে পালন কৰা হয় ?

Ans:- ৫ ছেপ্টেম্বৰ তাৰিখে শিক্ষক দিৱস পালন কৰা হয়

শিক্ষক দিৱস বিষয়ে চমুকৈ লিখা

ভৱিষ্যত গঢ় দিয়াত শিক্ষকসকলৰ অৱদানক সন্মান আৰু শলাগ লোৱাৰ উদ্দেশ্যে ৫ ছেপ্টেম্বৰত শিক্ষক দিৱস উদযাপন কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে তেওঁলোকৰ শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰীসকলৰ পথ প্ৰদৰ্শন আৰু সহায়-সহযোগিতাৰ বাবে কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰে। এই বিশেষ অনুষ্ঠানত শিক্ষাৰ প্ৰতি থকা দায়বদ্ধতাক স্মৰণ কৰা ভাৰতৰ প্ৰখ্যাত শিক্ষাবিদ তথা ভাৰতৰ দ্বিতীয় ৰাষ্ট্ৰপতি ড০ সৰ্বপল্লী ৰাধাকৃষ্ণনৰ জন্মদিনৰ লগত সংগতি ৰাখিছে। শিক্ষকসকলক তেওঁলোকৰ নিষ্ঠা, কঠোৰ পৰিশ্ৰম, আৰু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ জীৱনত গভীৰ প্ৰভাৱ পেলোৱাৰ বাবে স্বীকৃতি দিয়া হয়। ডেকা মনক লালন-পালন কৰাত শিক্ষকসকলে লোৱা অমূল্য ভূমিকাৰ প্ৰতি এই দিনটোৱে সন্মান আৰু স্বীকৃতিৰ চিন হিচাপে কাম কৰে।

ALSO READ শিশু দিৱসৰ বিষয়ে ভাষণ Children’s Day Speech

Millets in Assamese মিলেট কি?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *