Millets in assamese

Millets in Assamese

Millets in Assamese আজিকালি স্বাস্থ্য এক উল্লেখযোগ্য বিষয়লৈ পৰিণত হৈছে, আৰু ই সকলোৰে বাবে তাৎপৰ্যপূৰ্ণ। ভাল সুস্থতাৰ মূল টুকুৰাটো হ’ল আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাস। (Millets in Assamese) যিকোনো ক্ষেত্ৰতে আপুনি কোনো এটা সময়ত বিবেচনা কৰিছেনে যে আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাসত প্ৰাকৃতিক শস্যক কেনেকৈ জড়িত কৰি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত কাম কৰিব পাৰি? ‘ছুপাৰ গ্ৰেইন’ নামেৰে জনাজাত মিলেটৰ বিষয়ে জানিবলৈ আৰু ইয়াৰ ব্যৱহাৰে আমাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত কেনে কাম কৰিব পাৰে সেই কথা জানিবলৈ পোষ্টতো শেষলৈকে পঢ়িব ।

মিলেট কি কি? (মিলেট কি?) What are millets in Assamese

মিলেট হৈছে ঘেঁহু, চাউল আৰু শস্যৰ দৰে এক প্ৰকাৰৰ শস্য, অৱশ্যে ইয়াৰ পুষ্টি আৰু চিকিৎসাৰ সুবিধা অন্যান্য শস্যতকৈ বেছি। বিশেষকৈ ভাৰতীয় উপমহাদেশত মিলেট বিশাল পৰিসৰৰ বাবে বিকশিত কৰা হয় আৰু ইয়াৰ অসংখ্য ভিন্নতা আছে, যেনে- জোৱাৰ, বজৰা, ৰাগী, আৰু খাদ্য বাজৰা ইত্যাদি। অসমত উৎপন্ন হোৱা মুখ্য মিলেটবোৰ হৈছে-মৰুৱা ধান, কণী ধান, চীনা ধান ।

মিলেট প্ৰকাৰ ( Types of Millet )

Millets in Assamese

১) Foxtail Millet in Assamese

Foxtail Millet ভালদৰে খাব পৰা আৰু আঁহ আৰু পুষ্টিকৰ উপাদানৰ উত্তম উৎস । এই সুস্বাদু খাদ্য পুলাও আৰু উপমা হিচাপে খাব পাৰি।

২) ৰাগী (Finger Millet in assamese):

ৰাগীক অন্যথা ‘মাণ্ডুৱা’ বা ‘নাচনি’ বুলি কোৱা হয় আৰু ই উচ্চ প্ৰটিন আৰু কেলচিয়ামৰ কুঁৱাৰ স্ৰোত। দক্ষিণ ভাৰতত ইয়াক বিশেষভাৱে পছন্দ কৰা হয় আৰু ইয়াক ডোছা, ইডলি, আৰু ৰোটি হিচাপে তৈয়াৰ কৰা হয়।

৩) পাৰ্ল বাজৰা: (Pearl Millet in assamese)

উত্তৰ ভাৰতত বিশাল পৰিসৰৰ বাবে বিকশিত কৰা পাৰ্ল মিলেট ই ভিটামিন বি, ফলেট, আৰু কোষ শক্তিবৰ্ধকৰ এক মান্য কুঁৱাৰ উৎস।

৪) চৰঘম (Sorghum in assamese)

ভাৰতবৰ্ষত চৰঘম এবিধ সুপৰিচিত মিলেট আৰু ইয়াক বহুবাৰ ৰোটি, দোছা, আৰু চাউল হিচাপে খোৱা হয়। ই আঁহ আৰু প্ৰটিনৰ এটা মান্য কুঁৱাৰ বসন্ত আৰু ই গ্লুটেনবিহীন, গতিকে গ্লুটেন সংবেদনশীল ব্যক্তিয়েও ইয়াক গ্ৰহণ কৰিব পাৰে।

৫) প্ৰ’ছ’ মিলেট (Proso Millet in assamese)

এইটোও একেদৰেই সাধাৰণতে খাব পাৰি আৰু ই পুষ্টিকৰ পদাৰ্থ, খনিজ পদাৰ্থ আৰু প্ৰ’টিনৰ এটা মান্য কুঁৱাৰ বসন্ত।

বাজৰাৰ চিকিৎসা উপকাৰীতা

পৰিপূৰক সমৃদ্ধ:

মিলেট নথকা শস্যৰ মাজত পুষ্টিকৰ পদাৰ্থ, খনিজ পদাৰ্থ, প্ৰটিন আৰু আঁহৰ এটা মান্য কুঁৱাৰ বসন্ত। এইবোৰে আমাৰ শৰীৰে আশা কৰা প্ৰতিটো উল্লেখযোগ্য খাদ্য উপাদান দিয়ে আৰু মংগলৰ লগত খাপ খুৱাই চলাত সহায় কৰে।

২) ওজন ব্যৱস্থাপনা:

বাজৰা খোৱাৰ ওজনৰ ওপৰত কিছু নিয়ন্ত্ৰণ থাকে কাৰণ ইয়াত আঁহ থাকে যিয়ে লোভ হ্ৰাস কৰে আৰু লিপিড নিষিদ্ধ কৰাত সহায় কৰে।

৩/ হৃদযন্ত্ৰৰ সুস্থতা:
মিলেটত কোষ শক্তিবৰ্ধকৰ এক মহাজাগতিক ব্যৱস্থা থাকে যিয়ে হৃদযন্ত্ৰৰ মংগলৰ অধিক বিকাশত সহায় কৰে। লিপিড আৰু কলেষ্টেৰল কম পৰিমাণে চৰঘমত পোৱা যায়, যাৰ ফলত হৃদৰোগৰ জুৱা কমি যায়।

৪/ ডায়েবেটিছ ব্যৱস্থাপনা:

মিলেটয়ে গ্লুক’জৰ মাত্ৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে আৰু ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ বাবে উপযোগী হ’ব পাৰে।

৫.কেন্সাৰ যুঁজাৰু:

পাৰ্ল মিলেটত পোৱা কোষ শক্তিশালীকৰণে মাৰাত্মক বৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত সহায় কৰিব পাৰে।

বাজৰা কেনেকৈ খাব? (HOW TO EAT MILLET?)

আপুনিও একেদৰে দালি, পুলাও, খিছড়িৰ দৰে পানী শোষণ কৰি ৰন্ধা নোহোৱাকৈ ৰেডি বাজৰা পাব পাৰে। আপুনিও একেদৰেই ৰোটি, ডোছা, আৰু বিভিন্ন খাদ্যত দিব পাৰে।

অসমীয়াত মিলেটৰ ৰেচিপি (Recipes based on Millets in Assamese)

বাজৰাৰ পৰা সজোৱা বিভিন্ন বস্তু খাবলৈ সোৱাদযুক্ত আৰু একেদৰেই কঠিন। তলত আপুনি আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাসৰ বাবে মনত ৰাখিব পৰা মূল বাজৰাৰ এটা অংশ দিয়া হ’ল: ALSO READ কাজিৰঙা ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ বিষয়ে চমুকৈ লিখা

১) বাজৰাৰ ৰোটি: বিভিন্ন ধৰণৰ বাজৰাৰ আটা তৈয়াৰ কৰি বাজৰাৰ ৰোটি তৈয়াৰ কৰা হয়। ই অতি পুষ্টিকৰ আৰু বিভিন্ন ধৰণৰ ৰটিৰ লগত খাব পাৰি।

২) বাজৰাৰ খিচদি: বাজৰা খিচ্ডি শব্দ আৰু সাত্ভিক ব্যঞ্জন। বাজৰা অকলে বা বিভিন্ন হৃদস্পন্দনৰ সৈতে খোৱা হয়, আৰু অতিৰিক্তভাৱে শাক-পাচলি আৰু সোৱাদৰ দ্বাৰা যোগ কৰা হয়।

৩) বাজৰা পুলাও: বাজৰা পুলাওৱে আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাস কঠিন কৰি তোলে আৰু বিভিন্ন শাক-পাচলি আৰু সোৱাদৰ সৈতে বনাব পাৰি।

৪) বাজৰাৰ ইদলিঃ ইডলি দক্ষিণ ভাৰতীয় খাদ্য আৰু ইয়াক বাজৰা খোৱাৰ ফলত অধিক পুষ্টিকৰ হোৱাৰ প্ৰৱণতা থাকে।

৫) বাজৰাৰ ডোছা: ডোছা একেদৰেই দক্ষিণ ভাৰতৰ এটা বিখ্যাত খাদ্য, আৰু ইয়াক বাজৰাৰ সৈতে বনাই আপোনাৰ খাদ্য পদ্ধতি কঠিন আৰু সুস্বাদু কৰি তোলে।

৬) বাজৰাৰ উপমা: উপমা একেদৰেই বাজৰা ব্যৱহাৰ কৰি উৎপাদন কৰিব পাৰি আৰু দিনটোৰ প্ৰথম অংশৰ বাবে ই এক অসাধাৰণ পছন্দ হ’ব পাৰে।

৭) বাজৰাৰ পোহা: পোহা একেদৰেই বাজৰা ব্যৱহাৰ কৰি উৎপাদন কৰিব পাৰি আৰু সম্পূৰ্ণ বা দাইলৰ ব্যৱস্থা কৰিব পাৰি।

৮) বাজৰাৰ ৰুটি: বাজৰাৰ আটাৰ পৰা ৰুটি বনাব পাৰি আৰু বিশেষকৈ টিডবিট হিচাপে খাব পাৰি।

৯) বাজৰাৰ মিঠাই: বাজৰাক একেদৰেই ট্ৰিট হিচাপে খাব পাৰি, যেনে বাজৰাৰ কুডিয়া বা বাজৰাৰ ট্ৰিট।

১০) বাজৰাৰ চূপ: বাজৰাকো একেদৰেই চূপ হিচাপে খাব পাৰি, য’ত বাজৰা বিভিন্ন শাক-পাচলি আৰু সোৱাদৰ সৈতে ৰন্ধা হয়।

বাজৰাত এই বৃহৎ সংখ্যক পদাৰ্থ সেৱন কৰিলে আপুনি আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাসক সুস্থ কৰি তুলিব পাৰে আৰু বাজৰাৰ খাদ্যৰ সুবিধাসমূহত অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰে।

ALSO READ অসম মিলেট মিছন কি? কোনকেইখন জিলা সামৰি লোৱা হৈছে এই মিছনৰ অধীনত?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *