Assamese sad love story

Assamese sad love story 1

assamese sad love story

নিষিদ্ধ প্ৰেম আৰু অনমনীয় ভাগ্যৰ হৃদয় বিদাৰক কাহিনীটোত আমি নিজকে লিলা আৰু ইথানৰ জগতখনত নিমগ্ন হৈ থকা দেখিবলৈ পাওঁ— দুজন আত্মাৰ ভাগ্যত একেলগে থকাৰ নিয়তি আছে যদিও নিয়ন্ত্ৰণৰ বাহিৰৰ পৰিস্থিতিয়ে বিচ্ছিন্ন হৈ পৰিছে।

চিত্ৰকলাৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ থকা এগৰাকী মোহনীয় ধুনীয়া শিল্পী লিলাই নিজৰ সৰু চহৰখনৰ পৰিসীমাৰ ভিতৰতে নিৰৱে জীৱনটো কটায়। তাইৰ দিনবোৰ কেনভাছত ৰঙীন ষ্ট্ৰ’ক আৰু সজীৱ চহৰখনলৈ পলায়ন কৰাৰ সপোনেৰে ভৰি পৰিছিল য’ত তাই বিশ্বাস কৰিছিল যে প্ৰকৃত প্ৰেমে তাইৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। তাই গম পোৱা নাছিল যে অভাৱনীয়ভাৱে ঘৰৰ ওচৰত আহিব।

ধনী পৰিয়ালৰ এজন কাৰিজমাটিক সংগীতজ্ঞ ইথানে এক মৰ্মান্তিক দুৰ্ঘটনাত নিজৰ হবু বন্ধুক হেৰুৱাই নিসংগতা বিচাৰি কাষৰ বিচিত্ৰ গাঁওখনলৈ গুচি যায়। তাৰ আত্মা ছিন্নভিন্ন হৈ পৰিল, কিন্তু লীলাক লগ পোৱাৰ লগে লগে আশাই ফুলি উঠিল। তেওঁলোকৰ সংযোগ আছিল নিমিষতে; তেওঁলোকৰ মাজত ইমানেই গভীৰ বন্ধন এটা আছিল যে যেন সময় নিজেই বন্ধ হৈ গৈছে কেৱল তেওঁলোকৰ প্ৰেমত পৰাটো চাবলৈ।

অৱশ্যে তেওঁলোকৰ সুখ অল্পকালীন আছিল। সমাজ আৰু পৰম্পৰাৰ শক্তিশালী শক্তিসমূহে তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে ষড়যন্ত্ৰ কৰিছিল। ইথানৰ নম্ৰ পটভূমিৰ বাবে ইথানৰ পিতৃ-মাতৃয়ে লীলাৰ প্ৰতি অসন্মতি প্ৰকাশ কৰাৰ বিপৰীতে লীলাৰ দেউতাকে তাইৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে ভয় কৰিছিল যদিহে তাই চিনাকি সকলো বস্তু এৰি যাবলৈ বাছি লয়। ইয়াৰ পিছতো লিলা আৰু ইথানে সকলো বিপদক অৱজ্ঞা কৰি একেলগে জীৱন গঢ়ি তোলাৰ প্ৰতিজ্ঞা কৰিছিল।

আন্ধাৰৰ আৱৰণত তেওঁলোকৰ গোপন ৰোমাঞ্চ ফুলি উঠিছিল যেতিয়ালৈকে এদিন ৰাতি লীলাৰ দেউতাকে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক আৱিষ্কাৰ কৰা নাছিল। তেওঁ লীলাক তৎক্ষণাত কামবোৰ শেষ কৰিবলৈ দাবী জনায় নহ’লে তেওঁলোকৰ ঘৰৰ পৰা বহিষ্কাৰৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। হৃদয় বিদাৰক আৰু হতাশ হৈ লিলাই ইথানৰ লগত বিচ্ছেদ কৰিবলৈ মান্তি হ’ল, তেনে কৰিলে দুয়োকে ধ্বংস হ’ব বুলি ভালদৰে জানিও।

বিচ্ছেদৰ পিছৰ মাহকেইটাত লীলাই হেৰুৱা প্ৰেমৰ যন্ত্ৰণাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰিছিল। তাই নিজকে ছবি আঁকিব নোৱাৰা যেন পালে আৰু তাইৰ এসময়ৰ স্পন্দনশীল ৰংবোৰ সুখৰ সময়ৰ স্মৃতিৰ দৰে ম্লান হৈ গ’ল। ইফালে ইথানে লিলাৰ মাতৰ প্ৰতিধ্বনিবোৰ ডুবাই পেলোৱাৰ আশাত নিজকে পুনৰ সংগীতৰ মাজলৈ দলিয়াই দিলে। কিন্তু যিমানেই চেষ্টা নকৰক কিয়, দুয়োৰে কোনোৱেই ইজনে সিজনক পাহৰিব নোৱাৰিলে।

এদিন লিলাই ইথানৰ পৰা এখন চিঠি আহিল, য’ত প্ৰথম প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্থাপন কৰা ঠাইত তেওঁক লগ কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল। তাতে প্ৰকৃতিৰ সৌন্দৰ্য্যৰে আগুৰি ধৰি তেওঁলোকে নিজৰ শিখা পুনৰ জ্বলাই দিলে। তেওঁলোকে নিজৰ আশা আৰু ভয়ৰ কথা ক’লে, নিজৰ সপোন আৰু অনুশোচনাৰ কথা ক’লে আৰু অৱশেষত তেওঁলোকে গোটেইখিনি সময়ত যি জানিছিল সেই কথা স্বীকাৰ কৰিলে: তেওঁলোকৰ প্ৰেমক আওকাণ কৰিব নোৱাৰাকৈয়ে শক্তিশালী আছিল।

কিন্তু ভাগ্যই আটাইতকৈ নিষ্ঠুৰ আঘাত দিলে যেতিয়া পুনৰ ট্ৰেজেডী আহিল। হঠাতে হোৱা এটা বেমাৰে ইথানৰ প্ৰাণ কাঢ়ি নিলে, লীলা অকলশৰীয়া আৰু বিধ্বস্ত হৈ পৰিল। ইথানৰ স্মৃতিৰ বাহিৰে ধৰি ৰাখিবলৈ একোৱেই বাকী নাথাকিল, লিলাই আৰু কেতিয়াও নিৰ্জনতালৈ পিছুৱাই গ’ল, আৰু কেতিয়াও আন কাকো তাইৰ হৃদয়খন স্পৰ্শ কৰিবলৈ নিদিবলৈ দৃঢ়প্ৰতিজ্ঞ।

বছৰবোৰ পাৰ হৈ গ’ল আৰু লিলা সমগ্ৰ শিল্প সমাজতে “চকুলোৰ মাজেৰে ছবি অঁকা মহিলা” হিচাপে পৰিচিত হৈ পৰিল। তাইৰ চিত্ৰবোৰত হেৰুৱা আৰু আকাংক্ষাৰ দৃশ্য চিত্ৰিত কৰা হৈছিল, যিয়ে তাইৰ নিজৰ হৃদয়ৰ বিষৰ সাৰমৰ্মক ধৰি ৰাখিছিল। তথাপিও সফলতা লাভ কৰাৰ পিছতো লিলা ইথানৰ স্মৃতিয়ে খেদি ফুৰিছিল।

আৰু তাৰ পিছত, এদিন, কিবা এটা অলৌকিক কথা ঘটিল। লিলাই নিজৰ শেহতীয়া মাষ্টাৰপিছৰ সন্মুখত থিয় হৈ থাকোঁতে তাইৰ ষ্টুডিঅ’ৰ দুৱাৰত টোকৰ পৰাৰ শব্দ শুনিলে। ইথানৰ সৰু ভাই জেমছৰ বাহিৰে আন কোনো নাছিল, যিয়ে নিজৰ ভাইটিৰ শেষ মুহূৰ্তবোৰৰ উত্তৰ বিচাৰি আহিছিল। আৱেগেৰে আপ্লুত হৈ লিলাই জেমছৰ আগত মুকলিকৈ ক’লে, ইথানৰ সৈতে নিজৰ অতীতৰ কাহিনী শ্বেয়াৰ কৰিলে আৰু নিজৰ প্ৰেমৰ গভীৰতা উন্মোচন কৰিলে।

জেমছে মনোযোগেৰে শুনিলে, এতিয়া বুজিলে যে তেওঁৰ ভায়েক কিয় লিলাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হৈছে। আৰু তাইৰ কামবোৰলৈ চাই সি বুজি পালে যে হয়তো এতিয়াও লীলাৰ জীৱনলৈ পোহৰ ঘূৰাই অনাৰ কোনো উপায় থাকিব পাৰে। দুয়ো একেলগে ইথানৰ উত্তৰাধিকাৰক সন্মান জনোৱা আৰু লিলাক সুস্থ হোৱাত সহায় কৰাৰ যাত্ৰাত নামি পৰিল।

তেওঁলোকৰ গোটেই অভিযানটোত লিলাই আকৌ জীয়াই থকা অনুভৱ কৰিবলৈ ধৰিলে, আনৰ সৃষ্টি আৰু সংযোগ স্থাপনত আনন্দ বিচাৰি পালে। অৱশেষত তাই আনকি জেমছৰ সৈতে উদীয়মান বন্ধুত্বকে ধৰি নতুন সম্ভাৱনাৰ সন্মুখীন হ’বলৈও অনুমতি দিলে। অৱশ্যে লিলাই জানিছিল যে তেওঁলোকৰ মাজত যিকোনো ৰোমান্টিক অনুভৱে তাইক ইথানৰ কথা মনত পেলোৱাৰ কামহে কৰিব, গতিকে তাই সেই সীমা অতিক্ৰম নকৰাৰ সংকল্প ল’লে।

লিলা শক্তিশালী হৈ অহাৰ লগে লগে তাই নিজৰ অতীতক গ্ৰহণ কৰিবলৈ আৰু ভৱিষ্যতক আকোৱালি ল’বলৈ শিকিলে। ইথানক মনত পেলাই আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰেমক সন্মান জনাই তাই শান্তি পাইছিল, উপলব্ধি কৰিছিল যে যদিও তেওঁলোকৰ একেলগে থকা সময়খিনি হয়তো চমু আছিল, তথাপিও ই তাইক চিৰদিনৰ বাবে সলনি কৰিবলৈ যথেষ্ট আছিল। আৰু অজ্ঞাত ঠাইলৈ আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে লীলাই এই জ্ঞান কঢ়িয়াই লৈ ফুৰিছিল যে কেতিয়াবা, আটাইতকৈ দুখজনক প্ৰেম কাহিনীবোৰেও আমাক নিৰাময় আৰু নবীকৰণৰ পথত লৈ যাব পাৰে।

Assamese sad love story 2

assamese sad love story

তিতা-মিঠা প্ৰেম কাহিনীৰ ক্ষেত্ৰখনত আমি এলেক্স আৰু মিয়াৰ মাৰ্মান্তিক কাহিনীটোৰ মাজলৈ সোমাই যাওঁ—যি প্ৰেমে দূৰত্ব, সময় আৰু বাস্তৱৰ নিজেই সাৰমৰ্মক প্ৰত্যাহ্বান জনাইছিল।

কোৱাণ্টাম পদাৰ্থ বিজ্ঞানৰ এক যুগান্তকাৰী আৱিষ্কাৰৰ সীমাত থকা এজন মেধাৱী বিজ্ঞানী এলেক্সে নিজকে মোহিত কৰি পেলালে মিয়াৰ নামৰ এগৰাকী মুক্ত মনোভাৱৰ লেখিকা আৰু তেওঁৰ শব্দৰ জৰিয়তে মানুহৰ আৱেগৰ গভীৰতা অন্বেষণ কৰাৰ আকৰ্ষণ আছিল। এলেক্সে নিজৰ গৱেষণা উপস্থাপন কৰা এখন সন্মিলনত তেওঁলোকৰ পথ অভাৱনীয়ভাৱে পাৰ হৈ গ’ল আৰু সেই মুহূৰ্তৰ পৰা তেওঁলোকৰ জীৱন কেতিয়াও আগৰ দৰে নহ’ব।

পৃথিৱীৰ বিপৰীত দিশত বাস কৰাৰ পিছতো এলেক্স আৰু মিয়াই শাৰীৰিক সীমা অতিক্ৰম কৰা এক সংযোগ গঢ়ি তুলিছিল। গভীৰ নিশাৰ কথা-বতৰা আৰু আন্তৰিক চিঠিৰ জৰিয়তে তেওঁলোকে জীৱনৰ জটিলতাৰ বিষয়ে এক ভাগ-বতৰা বুজাবুজি আৰু একেলগে থকাৰ গভীৰ আকাংক্ষা আৱিষ্কাৰ কৰিছিল। দিনটোৰ লগে লগে তেওঁলোকৰ বন্ধন দৃঢ় হৈ আহিল, সকলো যুক্তিক অৱজ্ঞা কৰা যেন লগা প্ৰেমৰ টেপেষ্ট্ৰী এটা বৈ আহিল।

তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক ফুলি উঠাৰ লগে লগে এলেক্সৰ কামে তেওঁৰ সময় আৰু মনোযোগ অধিক দাবী কৰিছিল। তেওঁৰ যুগান্তকাৰী গৱেষণা আৰু মিয়াৰ প্ৰতি ক্ৰমাৎ বৃদ্ধি পোৱা অনুভৱৰ মাজত তেওঁ নিজকে বিচ্ছিন্ন হৈ পৰিল। তাৰ দায়িত্বৰ ওজনে সিহঁতক আঁতৰাই নিয়াৰ ভাবুকি দিছিল যদিও মিয়াৰ অদম্য সমৰ্থন আৰু সিহঁতৰ প্ৰেমৰ প্ৰতি থকা বিশ্বাসে সিহঁতক একেলগে বান্ধি ৰাখিছিল।

অৱশ্যে ভাগ্যই তেওঁলোকৰ বাবে আন পৰিকল্পনা ৰাখিছিল। এলেক্স যেতিয়া ইতিহাসৰ গতিপথ সলনি কৰিব পৰা বৈজ্ঞানিক অগ্ৰগতিৰ পথত আছিল, ঠিক তেনেকৈয়ে ট্ৰেজেডীয়ে আঘাত হানিছিল। লেবৰ দুৰ্ঘটনাত তেওঁ গুৰুতৰভাৱে আহত হয়, জীৱন আৰু মৃত্যুৰ মাজত উৰি ফুৰে। ভালপোৱা মানুহজনক হেৰুৱাৰ সম্ভাৱনাৰ সৈতে যুঁজি মিয়াৰ পৃথিৱীখন ছিন্নভিন্ন হৈ পৰিল।

অনিশ্চয়তাৰ সেই অন্ধকাৰ মুহূৰ্তবোৰত মিয়াই এনে এটা সিদ্ধান্ত লৈছিল যিয়ে তেওঁলোকৰ বাস্তৱৰ কাপোৰখন চিৰদিনৰ বাবে সলনি কৰি পেলাব। নিজৰ সৃষ্টিশীলতা আৰু কল্পনাশক্তিৰ ওপৰত আধাৰিত হৈ তাই এলেক্সক বচাবলৈ উপায় বিচাৰিবলৈ নিজৰ আত্মাৰ গভীৰতাত সোমাই পৰিল। নিৰ্মল ইচ্ছাশক্তি আৰু তেওঁলোকৰ সংযোগৰ ওপৰত অটল বিশ্বাসৰ জৰিয়তে মিয়াই তেওঁৰ ওচৰলৈ যাবলৈ সময় আৰু স্থানৰ মাজেৰে যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিলে।

ভাগ্যৰ অতিবাস্তৱ মোচনত মিয়াই এটা লুকাই থকা ক্ষেত্ৰ আৱিষ্কাৰ কৰিলে য’ত অতীত, বৰ্তমান আৰু ভৱিষ্যত একত্ৰিত হৈছিল— এনে এখন ঠাই য’ত প্ৰেমে আনকি পদাৰ্থ বিজ্ঞানৰ নিয়মকো অৱজ্ঞা কৰাৰ ক্ষমতা ৰাখিছিল। তাত তাই এলেক্সক অস্তিত্ব আৰু বিস্মৃতিৰ মাজৰ সীমাবদ্ধ অৱস্থাত আবদ্ধ হৈ থকা দেখিলে, তাৰ চেতনাটো এটা সুক্ষ্ম ভাৰসাম্যত ওলমি আছিল।

হৃদয়ত জ্বলি থকা দৃঢ়তাৰে মিয়াই সিহঁতক পৃথক কৰা শূন্যতাৰ সিপাৰে এলেক্সৰ ওচৰলৈ হাতখন আগবঢ়াই দিলে। আৱেগৰ নিৰ্মল শক্তি আৰু প্ৰেমত গঢ় লৈ উঠা অভেদ্য বন্ধনৰ জৰিয়তে তাই তাক পাহৰণিৰ সীমাৰ পৰা পিছুৱাই লৈ গ’ল। তেওঁলোকৰ আত্মাবোৰ পোহৰ আৰু ছাঁৰ নৃত্যত আন্তঃসংলগ্ন হৈ পৰিছিল, সময় আৰু স্থানৰ সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ লগে লগে একত মিলি গৈছিল।

এই ইথাৰিয়েল ক্ষেত্ৰখনৰ পৰা ওলাই অহাৰ লগে লগে এলেক্স আৰু মিয়াই নিজকে এনে এক বাস্তৱত পুনৰ একত্ৰিত হোৱা দেখিলে য’ত তেওঁলোকৰ প্ৰেমে কোনো সীমা নাজানিছিল। অভিজ্ঞতাই দুয়োকে অপ্ৰত্যাহাৰ্যভাৱে সলনি কৰি পেলাইছিল, তেওঁলোকৰ সংযোগক তেওঁলোকে জনা সকলো কথাকে অতিক্ৰম কৰা গভীৰতা আৰু তীব্ৰতাৰে ৰঞ্জিত কৰিছিল।

দুয়ো একেলগে জীৱনৰ এটা নতুন অধ্যায়ত নামি পৰিল— আচৰিত, আৱিষ্কাৰ আৰু সকলো বাধা জয় কৰিব পৰা প্ৰেমৰ শক্তিৰ ওপৰত এক অটল বিশ্বাসেৰে ভৰা এটা অধ্যায়। আৰু হাতে হাতে হাত ধৰি থিয় হৈ সন্মুখত বিস্তৃত অসীম সম্ভাৱনাবোৰলৈ চাই থকাৰ সময়তে এলেক্স আৰু মিয়াই গম পালে যে তেওঁলোকৰ প্ৰেম কাহিনী মাত্ৰ আৰম্ভ হৈছে— ভাগ্যৰ সূতাৰ পৰা বোৱা আৰু অনন্তকাললৈকে বোৱা এটা কাহিনী।

Assamese sad love story 3

assamese sad love story

ভাৰতীয় সংস্কৃতি আৰু গল্প কোৱাৰ চহকী টেপেষ্ট্ৰীত মই আগবঢ়াইছো “বিচ্ছেদৰ ছাঁ” শীৰ্ষক এটা হৃদয়বিদাৰক প্ৰেম কাহিনী — পৰম্পৰা, ত্যাগ, আৰু প্ৰেম আৰু সমাজৰ আশাৰ মাজৰ চিৰন্তন সংগ্ৰামত ডুব যোৱা এক আখ্যান।

আমাৰ কাহিনীৰ কেন্দ্ৰবিন্দু শিখা নামৰ এগৰাকী ৰক্ষণশীল ব্ৰাহ্মণ পৰিয়ালত জন্মগ্ৰহণ কৰা যুৱতী। কোমল বয়সৰ পৰাই তাই বিবেকৰ প্ৰতি গভীৰ মৰম আশ্ৰয় লৈছিল, যিজন সহপাঠী বিবেকৰ প্ৰতি তেওঁৰ মনোমোহাতা আৰু বুদ্ধিমত্তাই তাইৰ হৃদয়ক আকৰ্ষণ কৰিছিল। কিন্তু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালবোৰ জাতিগত ৰেখাৰ দ্বাৰা বিভক্ত হৈ পৰিছিল আৰু তেওঁলোকৰ সংঘই অতিক্ৰম কৰিব নোৱাৰা বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হৈছিল।

দয়ালু আৰু অভিলাষী চিকিৎসক বিবেকে শিখাক এৰি দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিলে। তাইৰ পৰিয়ালৰ ওচৰত নিজৰ যোগ্যতা প্ৰমাণ কৰিবলৈ সংকল্পবদ্ধ হৈ তেওঁ নিজকে পেছাদাৰীভাৱে প্ৰতিষ্ঠা কৰিবলৈ অক্লান্তভাৱে কাম কৰিছিল। বিদেশত যেতিয়া সুযোগে এটা সন্মানীয় চিকিৎসা পদৰ ৰূপত টোকৰ মাৰিলে, তেতিয়া বিবেকে ইয়াক তেওঁলোকৰ জগতৰ মাজৰ ব্যৱধান দূৰ কৰাৰ সুযোগ হিচাপে দেখিলে।

লণ্ডনত উপস্থিত হোৱাৰ লগে লগে বিবেকৰ কেৰিয়াৰ ফুলি উঠে আৰু অতি সোনকালেই তেওঁ এজন দক্ষ চিকিৎসক হিচাপে খ্যাতি লাভ কৰে। তথাপিও সফলতা লাভ কৰাৰ পিছতো শিখাক কাষত নথকাকৈ তেওঁ নিজকে শূন্য অনুভৱ কৰিছিল। তেওঁৰ অজ্ঞাতে শিখাৰ পৰিয়ালে বিবেকৰ প্ৰতি থকা তাইৰ প্ৰেম কেৱল যৌৱনৰ মূৰ্খামি বুলি বিশ্বাস কৰি তাইৰ বিয়াখন উপযুক্ত মিলৰ সৈতে ঠিক কৰি দিছিল।

এই খবৰত বিধ্বস্ত হৈ বিবেক ভাৰতলৈ উভতি আহিল, শিখাৰ পৰিয়ালক জয় কৰি তাইক পত্নী বুলি দাবী কৰিবলৈ সংকল্পবদ্ধ হৈ। কিন্তু আগন্তুক পথটো প্ৰতাৰণামূলক, প্ৰত্যাহ্বান আৰু ভুল বুজাবুজিৰে ভৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ল। পৰম্পৰাৰ দ্বাৰা বান্ধ খাই থকা শিখাৰ পৰিয়ালে বিবেকৰ অগ্ৰগতি নাকচ কৰি তেওঁক এটা কঠিন বাছনি কৰিবলৈ বাধ্য কৰাইছিল: নিজৰ প্ৰেমক পৰিত্যাগ কৰা বা যথাৰ্থ অৱস্থাক প্ৰত্যাহ্বান জনোৱা।

সকলো বিপদৰ বিপৰীতে বিবেকে সমাজৰ নীতি-নিয়মক তেওঁলোকৰ প্ৰেমৰ গতিপথ নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰি শিখাৰ হৈ যুঁজিবলৈ সিদ্ধান্ত ল’লে। তেওঁৰ সাহস আৰু দৃঢ় বিশ্বাসে শিখাৰ আত্মীয়ৰ মাজত তেওঁক সন্মান অৰ্জন কৰিছিল যদিও ইয়াৰ বাবে বহুত খৰচ হৈছিল। সংঘাত বৃদ্ধি পোৱাৰ লগে লগে বিবেকে নিজকে নিজৰ সম্প্ৰদায়ৰ পৰা বঞ্চিত হৈ পৰিল, নিজৰ প্ৰেম আৰু শিপাৰ মাজৰ পৰা এটা বাছি ল’বলৈ বাধ্য হ’ল।

অৱশেষত শিখাৰ পৰিয়ালে নম্ৰতা দেখুৱাই দম্পতীহালক বিয়া হ’বলৈ অনুমতি দিলে। অৱশ্যে সন্মুখৰ পথটো মসৃণ হোৱাৰ পৰা বহু দূৰত আছিল। অহৰহ নিৰীক্ষণ আৰু বিচাৰৰ সন্মুখীন হৈ শিখা আৰু বিবেকে তেওঁলোকক আগুৰি থকা বিশৃংখলতাৰ মাজত নিজৰ ভংগুৰ বন্ধনটো বজাই ৰাখিবলৈ সংগ্ৰাম কৰিছিল।

শিখাই যমজ সন্তান, ল’ৰা-ছোৱালী জন্ম দিয়াৰ লগে লগে শোকাৱহ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়। দুৰ্ভাগ্যজনকভাৱে শিশুসকলে উত্তৰাধিকাৰী সূত্ৰে এটা বিৰল জিনীয় বিকাৰ লাভ কৰিছিল, যাৰ ফলত ইতিমধ্যে ভাঙি যোৱা পৰিয়ালটোৰ ওপৰত অপৰিসীম হেঁচা পৰিছিল। অস্থিৰতাৰ মাজতে শিখাই হতাশাৰ বলি হ’ল, বিবেকক তেওঁলোকৰ সন্তানক অকলে ডাঙৰ-দীঘল কৰিবলৈ এৰি দিলে।

শোকত পৰাস্ত হৈ বিবেকে নিজৰ বিশ্বাসত সান্ত্বনা বিচাৰিছিল, নিজৰ সন্তানৰ যত্ন লোৱা আৰু শিখাৰ স্মৃতি ৰক্ষাৰ বাবে নিজকে উৎসৰ্গা কৰিছিল। যদিও বিচ্ছেদৰ ছায়াই তেওঁলোকৰ জীৱনত দীঘলীয়া ছাঁ পেলাইছিল, শিখাৰ প্ৰতি বিবেকৰ অটল ভক্তিই নিশ্চিত কৰিছিল যে তেওঁলোকৰ প্ৰেম কাহিনীয়ে সময়ৰ পৰীক্ষাত থিয় দিব।

এই মহাকাব্যিক কাহিনীটোৱে প্ৰেম, ত্যাগ, আৰু প্ৰতিকূলতাৰ সন্মুখীন হৈ মানৱ আত্মাৰ স্থিতিস্থাপকতাৰ বিষয়বস্তু অন্বেষণ কৰে। ই এটা সোঁৱৰণী হিচাপে কাম কৰে যে প্ৰকৃত প্ৰেমে কোনো সীমা নাজানে, আৰু শক্তিশালী বান্ধোনকো জীৱনৰ পৰীক্ষাৰ ক্ৰুচিবলৰ দ্বাৰা পৰীক্ষা কৰিব পাৰি। সৰ্বোপৰি ই প্ৰেমৰ পৰিৱৰ্তনশীল শক্তিক উদযাপন কৰে, যিয়ে আনকি আটাইতকৈ ডাঙৰ বাধাকো অতিক্ৰম কৰিব পাৰে আৰু আমাক আমাৰ সীমাবদ্ধতাৰ ওপৰলৈ উঠিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰিব পাৰে ।

Assamese sad love story 4

assamese sad love story

এসময়ত এখন অদ্ভুত সৰু চহৰত লগ পোৱাৰ নিয়তিত দুটা আত্মা বাস কৰিছিল। চিত্ৰকলাৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ থকা এগৰাকী দয়ালু শিল্পী এমিলি আৰু আত্মাক স্পৰ্শ কৰা সুৰ বজোৱা মনোমোহা সংগীতজ্ঞ জেমছ। স্থানীয় কেফে এখনত তেওঁলোকৰ বাটবোৰে এটা ভাগ্যৰ দিন পাৰ হৈ গ’ল, য’ত তেওঁলোকৰ চকু দুটা মিলি গ’ল আৰু হৃদয়বোৰ আন্তঃসংলগ্ন হৈ পৰিল।

একেলগে দিন কটাওঁতে বসন্ত কালত এখন ধুনীয়া বাগিচাৰ দৰে সিহঁতৰ প্ৰেম ফুলি উঠিল। সপোনবোৰ ভাগ কৰিছিল, গোপন কথা ফুচফুচাই কৈছিল আৰু সময়কেই যেন অৱজ্ঞা কৰা স্মৃতিৰ সৃষ্টি কৰিছিল। কিন্তু ভাগ্যই তেওঁলোকৰ বাবে আন পৰিকল্পনা কৰিছিল।

এটা মৰ্মান্তিক দুৰ্ঘটনাই তেওঁলোকক ছিন্নভিন্ন কৰি পেলালে, এমিলিৰ হৃদয় ভাঙি গ’ল আৰু জেমছে নিজৰ জীৱনৰ বাবে যুঁজিলে। বিপদৰ মাজতো তেওঁলোকে আশা আৰু প্ৰেমত আঁকোৱালি লৈছিল যদিও ভাগ্যৰ নিষ্ঠুৰ হাতখনে চূড়ান্ত আঘাত কৰিছিল।

জেমছে নিজৰ আঘাতৰ বাবে মৃত্যুবৰণ কৰে, যাৰ ফলত এমিলি ছিন্নভিন্ন হৈ পৰে আৰু আত্মাৰ সঙ্গী নথকা এখন পৃথিৱীত হেৰাই যায়। তেওঁৰ সংগীতৰ প্ৰতিধ্বনিয়ে তাইৰ দিন-ৰাতিবোৰ খেদি ফুৰিছিল, বহুত সোনকালে হেৰুৱাই পেলোৱা প্ৰেমৰ এক বেদনাদায়ক সোঁৱৰণী।

শেষত এমিলিয়ে নিজৰ শিল্পৰ পৰা সান্ত্বনা পালে, তেওঁলোকৰ প্ৰেমৰ স্মৃতিবোৰ কেনভাছত চকুলোৰে ব্ৰাছ হিচাপে অংকন কৰিলে। তাই জেমছক চিৰদিনৰ বাবে হৃদয়ত কঢ়িয়াই লৈ ফুৰিছিল, তাইৰ আত্মাৰ নিস্তব্ধতাত বাজি থকা এটা তিতা-মিঠা সুৰ। আৰু সেইবাবেই তেওঁলোকৰ দুখজনক প্ৰেম কাহিনী হৈ পৰিল প্ৰেম আৰু হেৰুৱাৰ কালজয়ী কাহিনী, তৰাবোৰত চিৰকালৰ বাবে খোদিত।

Assamese sad love story 5

এসময়ত ভাৰতৰ এখন সৰু গাঁৱত শৈশৱৰ দুই বন্ধু ৰোহিত আৰু প্ৰিয়া বাস কৰিছিল। দুয়ো একেলগে ডাঙৰ হৈছিল, পথাৰত খেলিছিল, নিজৰ সপোনবোৰ ভাগ কৰিছিল, আৰু চৌপাশৰ জগতখন অন্বেষণ কৰিছিল। ডাঙৰ হৈ অহাৰ লগে লগে তেওঁলোকৰ বন্ধুত্ব প্ৰেমত ফুলি উঠিল আৰু তেওঁলোকে জানিলে যে তেওঁলোক চিৰদিনৰ বাবে একেলগে থাকিবলৈ ৰচনা কৰা হৈছে।

অৱশ্যে তেওঁলোকৰ বাবে ভাগ্যৰ আন পৰিকল্পনা আছিল। ৰোহিতৰ পৰিয়ালটো দুখীয়া আছিল, আৰু সিহঁতে জীৱন নিৰ্বাহৰ বাবে সংগ্ৰাম কৰিছিল। আনহাতে প্ৰিয়াৰ পৰিয়ালটো ধনী আৰু প্ৰভাৱশালী আছিল, আৰু তেওঁলোকৰ কন্যাই নিম্ন সামাজিক শ্ৰেণীৰ কোনোবা এজনক বিয়া কৰাই দিয়াটো তেওঁলোকে অনুমোদন কৰা নাছিল।

অসুবিধাৰ মাজতো ৰোহিত আৰু প্ৰিয়াই নিজৰ প্ৰেম এৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিলে। পাৰিলেই সুখৰ মুহূৰ্ত চুৰি কৰি গোপনে লগ হৈ থাকিল। কিন্তু তেওঁলোকৰ সুখ অল্পকালীন আছিল।

এদিন প্ৰিয়াৰ পৰিয়ালে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কৰ কথা গম পাই ৰোহিতক পুনৰ দেখাৰ পৰা মানা কৰে। ধনী পৰিয়ালৰ কোনোবা এজনক বিয়া কৰাবলৈ ব্যৱস্থা কৰিলে, যিয়ে তাইক আৰামদায়ক জীৱন যাপন কৰিব পাৰে।

ৰোহিতৰ হৃদয় বিদাৰক হৈ পৰিল। প্ৰিয়াৰ অবিহনে জীৱনটো সি কল্পনা কৰিব নোৱাৰিলে, আৰু সি জানিছিল যে সি তাইক কেতিয়াও পাহৰিব নোৱাৰিব। নিজৰ বাবে এটা ভাল জীৱন গঢ়াৰ উপায় বিচাৰি উলিয়াব আৰু মৰম হেৰুৱাৰ বেদনা পাহৰি যাব বুলি আশা কৰি সি গাঁও এৰি গুচি গ’ল।

বছৰবোৰ পাৰ হৈ গ’ল, ৰোহিত এজন সফল ব্যৱসায়ী হৈ পৰিল, কিন্তু তেওঁ প্ৰিয়াক পাহৰিব নোৱাৰিলে। তাইক শেষবাৰৰ বাবে দেখাৰ আশাত সি গাঁৱলৈ উভতি আহিল। তাইক দেখি সি বুজি পালে যে তাইৰ প্ৰতি থকা প্ৰেম কেতিয়াও ম্লান হোৱা নাই, আৰু সি জানিছিল যে তাইৰ অবিহনে সি জীয়াই থাকিব নোৱাৰে।

প্ৰিয়াইও ৰোহিতক কেতিয়াও পাহৰা নাছিল। বিলাসী জীৱন যাপন কৰি আহিছিল তাই যদিও অসুখী আছিল। ৰোহিতক দেখি তাই গম পালে যে তাইক সঁচা অৰ্থত সুখী কৰিব পৰা মানুহ সিহে।

পৰিয়াল আৰু অতীত এৰি দুয়ো একেলগে পলাই গ’ল। প্ৰেম আৰু আশাৰে ভৰা নতুন জীৱন আৰম্ভ কৰিলে আৰু জানিছিল যে আৰু কেতিয়াও পৃথক নহ’ব।

এই কাহিনী ৰোহিত আৰু প্ৰিয়াৰ দুজন প্ৰেমিক যিয়ে অসুবিধাক অৱজ্ঞা কৰি ইজনে সিজনৰ ওচৰলৈ উভতি যোৱাৰ পথ বিচাৰি পাইছিল। প্ৰেম, ত্যাগৰ আৰু সকলো বাধা অতিক্ৰম কৰিব পৰা মানুহৰ আত্মাৰ শক্তিৰ কাহিনী।

By Assamlearningpoint

Hi, readres welcome to my site. Myself Rinku Baruah working as a blogger to help readers of Assam to get infromation in assamese. If you want to know more about me visit about me page . Thankyou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *