13 assamese movie

Title: “১৩ তেৰ”: এখন আশাব্যঞ্জক অসমীয়া চুটি ছবি

অসমৰ চলচ্চিত্ৰ জগতখনে শেহতীয়া বছৰবোৰত গতি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে, চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতাসকলে নতুন নতুন বিষয়বস্তুৰ সন্ধান কৰি বিভিন্ন ধাৰাত পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰি আহিছে। তেনে এখন ছবি যিয়ে দৰ্শকৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে সেয়া হৈছে ৰাব্বানী সোয়ামৰ পৰিচালনাত নিৰ্মিত চুটি ছবি “১৩ তেৰটিন”। এই ব্লগ পোষ্টটোত আমি চিনেমাখনৰ সবিশেষত গভীৰভাৱে ঢুকি দিম আৰু ইয়াক অসমীয়া চলচ্চিত্ৰ জগতত কিহৰ বাবে আশাব্যঞ্জক সংযোজন কৰি তুলিছে সেই বিষয়ে অন্বেষণ কৰিম।

কাহিনীভাগ আৰু চৰিত্ৰ

“১৩ থাৰটিন” এখন থ্ৰিলাৰ ছবিখনৰ কাহিনীভাগ বন্ধুৰ দল এটাই ভূতুনী ঘৰত এৰাতি কটাবলৈ সিদ্ধান্ত লৈছে। ছবিখনৰ কাহিনীভাগ সহজ যদিও ফলপ্ৰসূ, ৰাতিটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে লাহে লাহে উত্তেজনা বাঢ়ি যায়। চৰিত্ৰবোৰ সুনিৰ্দিষ্ট, প্ৰত্যেকৰে নিজস্ব কুইৰ্ক আৰু ব্যক্তিত্ব আছে। ছবিখনৰ মুখ্য অভিনেতা ৰাব্বানী সোয়ামে নায়ক হিচাপে পতিয়ন যোগ্য অভিনয় কৰাৰ বিপৰীতে বয়ভাবী গোস্বামীয়ে সহযোগী চৰিত্ৰত জিলিকি উঠে।

চিনেমেট’গ্ৰাফী আৰু শব্দ ডিজাইন

ছবিখনৰ চিনেমেট’গ্ৰাফী ইয়াৰ অন্যতম শক্তিশালী দিশ, কেমেৰাৰ কামে চিনেমাখনৰ সামগ্ৰিক চাচপেন্স আৰু পৰিৱেশত যোগ দিছে। পোহৰ আৰু ছাঁৰ ব্যৱহাৰ বিশেষভাৱে ফলপ্ৰসূ, যাৰ ফলত এক ভয়ংকৰ আৰু অস্থিৰ আমেজ সৃষ্টি হয়। শব্দৰ ডিজাইনটোও উল্লেখযোগ্য, ছবিখনৰ স্কোৰ আৰু শব্দ প্ৰভাৱে কাহিনীটোৰ উত্তেজনা আৰু ভয়ানকতা বৃদ্ধি কৰিছে।

পৰিচালনা আৰু সম্পাদনা

ৰাব্বানী ছোয়ামৰ পৰিচালনা প্ৰশংসনীয়, ছবি নিৰ্মাতাই বিতংভাৱে প্ৰতি তীক্ষ্ণ দৃষ্টি আৰু ভয়ানক ধাৰাটোৰ বিষয়ে ভাল বুজাবুজি দেখুৱাইছে। ছবিখনৰ পেচিং ভালদৰে পৰিচালিত হৈছে, ক্ৰমান্বয়ে উত্তেজনা বাঢ়িছে আৰু ক্লাইমেক্সে সন্তোষজনক ফল দিছে। সম্পাদনাও ভালদৰে কৰা হৈছে, ছবিখনৰ ১ ঘণ্টা, ১০ মিনিট, ৫৫ ছেকেণ্ডৰ ৰানটাইম কোৱা কাহিনীটোৰ বাবে একেবাৰে উপযুক্ত অনুভৱ হৈছে।

উপসংহাৰ

অঞ্চলটোৰ চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতাসকলৰ প্ৰতিভা আৰু সম্ভাৱনাক প্ৰদৰ্শন কৰি অসমীয়া চলচ্চিত্ৰ জগতৰ এক আশাব্যঞ্জক সংযোজন “১৩ তেৰ”। ছবিখনৰ সহজ অথচ ফলপ্ৰসূ কাহিনীভাগ, সুনিৰ্দিষ্ট চৰিত্ৰ, আৰু শক্তিশালী কাৰিকৰী দিশৰ বাবে ছবিখনক ভয়ানক ধাৰাটোৰ অনুৰাগীসকলৰ বাবে চাবলগীয়া ঠাই কৰি তুলিছে। ৰব্বানী ছোয়ামৰ দৰে অধিক চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতাই নতুন থিম অন্বেষণ কৰি বিভিন্ন ধাৰাৰে পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰাৰ লগে লগে অসমীয়া চিনেমাৰ ভৱিষ্যত উজ্জ্বল দেখা গৈছে।

By Assamlearningpoint

Hi, readres welcome to my site. Myself Rinku Baruah working as a blogger to help readers of Assam to get infromation in assamese. If you want to know more about me visit about me page . Thankyou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *